Survival to bardzo szerokie pojęcie, a survivalowcy to bardzo zróżnicowana grupa osób. Postaramy się jednak podrzucić Wam kilka pomysłów na prezenty, które mogą ucieszyć osoby zajmujące się sztuką przetrwania! Sprawdźcie więc nasze najlepsze prezenty dla survivalowców!
Mora 860 Companion to jeden z najpopularniejszych noży ze stałym ostrzem, jaki mamy w ofercie. Idealnie spisze się w trakcie prostych prac obozowych, przy łowieniu ryb lub polowaniu. Można nim siekać, rąbać, skrobać czy filetować. Ostrze wykonano ze wzmacnianej stali nierdzewnej Sandvik 12C27, a rękojeść z gumowanego tworzywa poprawiającego pewność chwytu. W zestawie jest również pochwa z klipsem wykonana z mocnego tworzywa sztucznego.
Kuchenka na paliwo stałe Esbit to bardzo mały i lekki sposób na zagotowanie wody lub ugotowanie prostej potrawy w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu paliwa stałego można przewozić ją nawet w bagażu rejestrowanym w samolocie. Jest również całkiem wydajna – do zagotowania 0,5 l wody wystarczy czas około 7 minut. Cała konstrukcja pozwala na regulowanie stopnia rozchylenia i dopasowanie do używanego garnka czy kubka, a w trakcie transportu w środku można schować zapas paliwa oszczędzając w ten sposób miejsce w plecaku.
Lornetki sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach, choć najczęściej wykorzystuje się je do obserwacji krajobrazu czy podglądania ptaków i zwierzyny, co w naturalnym środowisku survivalistów – lesie – na pewno wielokrotnie się przyda. Wybierać możemy spośród wielu różnych zestawów parametrów, które przekładają się na pole widzenia czy przybliżenie, ale także wielkość lornetki.
Apteczka pierwszej pomocy – najlepiej w maskujących lub nierzucających się w oczy kolorach – również powinna ucieszyć każdego miłośnika sztuki przetrwania. Przyda się nie tylko w trakcie wypadu w teren, ale również każdego dnia w mieście. Warto wybrać apteczki produkowane przez firmę MedAid, których wyposażenie zostało dobrane przez ratowników medycznych i zostało sprawdzone w realnych sytuacjach.
Wojskowe buty desanty to obuwie, na którym wychowały się pokolenia harcerzy, miłośników militariów i survivalu. Wymagają z początku trochę czasu na rozchodzenie, ale po tym, przy minimalnym wysiłku związanym z konserwacją, będą służyły dobrze przez wiele lat w każdych warunkach!
Redaktor: Mateusz KoniecznyUwielbia podróżować – zwłaszcza na Bałkany lub Wschód – po to, by zjeść coś, czego jeszcze nie jadł i wypić coś, czego nigdy nie pił. Chyba, że jedzie w góry – wtedy może nie jeść i nie pić, żywi się widokami i powietrzem. Z wykształcenia etnolog, co z pewnością mocno wpłynęło na jego sposób postrzegania spotykanych w drodze osób i kultur. Do internetu wdzwaniał się już w roku 2000, a w 2001 założył pierwszego bloga. |